Да, художникът малко е сбъркал. Иначе всичко започва от чувалчетата малц (слад), следва смилане в мелница (млин) и постъпва в двусъдова варилна инсталация. Сега къде точно какви температури има художникът не е могъл да схване, но общо взето е така :
На най-левия съд (и първи в технологичната схема) температурата не е 100гр. - а е различна в зависимост от рецептите и стиловете.
Но като се има пред вид че става дума за Чехия - стилът е пределно ясен - бохемиан пилснер !
100гр. е за втория съд, в който отгоре е нарисувано да влиза хмел на шишарки, но има и още една грешка - изходът за триците не е от втория , а от първия съд (оная количка с надпис "мливо")
Възможно е и друго - тогава са ползвали предимно по немски образец - декокционния метод. Тъй че ако приемем първия съд за декокционен - то и температурата 100гр. тогава би била вярна.
Но, нека се има пред вид и че един художник не познава в детайли технологията и просто е нарисувал два съда и е сложил на единия знак 100гр. Целзий.
От там насетне всичко си е по реда на нещата за пилзенско пиво (с долна ферментация) - студ и лагерни дрожди !
Третият съд е за утаяване на горещите утайки, следва поточен топлообменник (най-вероятно тогава захранван с някаква много студена планинска изворна вода) и след него - ферментационна каца (квасни кад) с темп. на ферментация около 6-7 гр. в която е посочен и срока за ферментиране (отворена ферментация) -8 дена.
Следва пълнене в бъчви за отлежаване - лагеринг ("легачки склеп") при темп. 1 гр. и пълнене в бутилки или транспорт в кръчмите тъй както са в дъбовите бъчви за точене на наливна бира.
Вижда се и срока за лагеруване - 30 дена.
Съвсем вярна и работеща технологична схема за производство на пилзенско пиво - лагер (с долна ферментация).
Наздраве,
И помнете - наближава момента за варене на лагери !
Аз мисля да открия сезона на лагерите с един германски раух